Kiek reikia saugoti dokumentus?

Kiek reikia saugoti dokumentus?

 

Vienas pagrindinių įmonės ar įstaigos dokumentų valdymo tikslų, susijęs su jos veiklos įrodymą užtikrinančių dokumentų išsaugojimu ir archyvavimu reikiamą laikotarpį. Tai labai svarbu tam, kad liktų įrodymai apie su jos veikla susijusių fizinių bei juridinių asmenų prievoles ir teisėtus interesus.

 

Dokumentų saugojimo ir archyvavimo terminai nustatyti Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. kovo 9 d. įsakymu Nr. V-100 patvirtintoje Bendrųjų dokumentų saugojimo terminų rodyklėje. Joje apibrėžiami minimalūs bendrųjų dokumentų saugojimo terminai, kuriuos savo veiklos metu parengia didžioji dalis įvairiausių mūsų šalyje įsikūrusių valstybinių bei privačių institucijų. Šie terminai labai skiriasi ir gali trukti nuo 2 iki 50 ar daugiau metų.

 

Tad norint tiksliai žinoti kiek ilgai reikia laikyti tam tikrą dokumentą, atliekamas dokumentų archyvavimas. Tai organizacijoje esančių tiek popierinių, tiek elektroninių dokumentų ir bylų tvarkymas bei saugojimas, vadovaujantis Lietuvos vyriausiojo archyvaro ir kitų institucijų nustatytomis taisyklėmis bei norminiais aktais.

 

Šis darbas užima labai daug laiko, tad jei Jums jo trūksta, ar norite jį panaudoti įmonės produktyvumo kėlimui, patikėkite šį darbą mums. Susisiekite su mumis tel. +37068448887 arba el. paštu info@avalue.lt .